Як облаштувати невеликий квітник перед будинком

Квітник перед будинком спокушає буйством фарб і приємним запахом рослин. Це фантастична вітрина, яка порадує багатьох гостей, що стукають у ваші двері. Не відмовляйтеся від цього, навіть якщо у вашому розпорядженні мало місця.

Як створити маленький квітник перед будинком?

Квітник перед будинком – гарне оформлення невеликого простору. При облаштуванні домашньої обстановки найбільша увага приділяється плануванню тій частині саду, яка знаходиться за будинком. Всілякі тераси, альтанки, барвисті клумби або рекреаційний інвентар зазвичай стоять в місці, практично невидимиму зовні. Якщо ви облаштовуєте зелений простір за будинком, то вам також слід подумати про облаштування простору перед ним. Він, хоча зазвичай невеликий, ідеально підходить для створення квітника – красивої і барвистої вітрини вашого будинку.

Привабливі, барвисті рослини привертають погляди як перехожих, так і приїжджих до вас гостей. Що ж зробити, щоб ваш квітник викликав захоплення навколо?

Перш за все, ретельно продумайте композицію, відміряйте обсяг простору, доступний і зробіть проект – маленький простір не гармоніює з хаосом і саме його легко створити, діючи без плану. План квітника можна створити схематично на папері або скориставшись онлайн-програмами. Ключем до успіху також є відповідна адаптація рослин і створення для них відповідних умов для зростання.

Боїтеся, що на невеликому просторі ви малоймовірно що зробите щось гарне? Звичайно, обсяг доступного простору буде сильно визначати зовнішній вигляд клумби, але немає нічого неможливого. Якщо у вас дійсно мало місця, і ви хочете посадити багато яскравих рослин, завжди можна додати в класичний сад висячі рослини («закрити» в характерному горщику або виділити спеціальні полички для розстановки квітів).

Намагайтеся знайти свою оригінальну ідею для квітника, її в першу чергу визначить стиль який вам подобається. І вибирати є з чого. У невеликому просторі не тільки мінімалістський стиль, але можна застосувати провансальський або англійський. Ви також можете почати облаштування свого саду з визначення рослин, які вам подобаються і ті, що ви хочете розмістити в зеленій зоні перед будинком. Цікавим варіантом також є вибір загальної теми для саду, підкресливши яку можна керамічними фігурками.

Потім подумайте, в яких умовах будуть рости квіти. Одні види будуть добре рости в затінених місцях, а інші – в дуже сонячної середовищі. Також важлива сезонність квітів і грунт, на якому вони будуть рости. На етапі планування враховуйте і інші чинники, які визначать зовнішній вигляд вашого квітника – схили біля доріжок, тінь від квітів чи рослин, полив.

Після того як ви визначилися зі своїм стилем, вибрали рослини і створили свою власну концепцію, саме час втілити ідею квіткового саду в життя. Як садити квіти? Що потрібно пам’ятати, роблячи не великий простір більш привабливим?

Як облаштувати невеликий квітник перед будинком? Практична порада

Чим менше сад, тим уважніше потрібно продумувати його концепцію і послідовно втілювати в життя. Облаштовуючи зелену зону перед будинком, варто застосувати кілька простих прийомів, щоб він виглядав по-справжньому естетично, а то і більше.

Що варто знати?

У невеликому саду добре виглядають рослини різної висоти, а також з дрібним листям і квітками.
Щоб візуально збільшити простір, садіть вищі квіти якомога ближче до дому.
Подбайте про квіти і відповідних колірних переходах. Не залишайтеся осторонь від елементів зелені.
В грядку саджайте поруч один з одним квіти зі схожими вимогами до грунту. Уникайте посадки швидкоростучих рослини поруч з повільно зростаючими.

Якщо ваш невеликий план саду включає в себе квіти, які втрачають свою чарівність після в’янення, помістіть їх серед тих що в той же момент будуть цвісти і тим самим їх маскувати.
Якої форми посадити квіти перед будинком? Добре виглядатимуть як згруповані, так і змішані – все залежить від вашого смаку.

Садова клумба – резюме

Якщо ви уважно визначитися зі своїми уподобаннями, врахуєте умови і добре сплануєте простір, виявиться, що це не така вже й велика проблема. Все, що вам потрібно зробити, це слідувати декільком простим порадам, і ви створите гарну вітрину своєї приватної власності, незалежно від її площі простору.

Пам’ятайте ще одне: гарний сад – це доглянутий сад. Після посадки квітів на привабливість зелені вплинуть регулярні поливи, добрива та реорганізація грядок.

Додайте свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.