У липні на городніх ділянках звільняються грядки з-під озимого часнику, і оскільки попереду ще залишається половина літа, їх можна повторно засіяти та до кінця осені зібрати ще один урожай. Тому важливо знати, що рекомендується висаджувати на порожній ділянці, а які культури краще посадити в іншому місці.

Садимо сидерати

Краще після озимого часнику висаджувати сидерати, які послужать прекрасними зеленими добривами, що допоможуть відновити грунт для подальшого використання, поповнять її мінеральний запас і знищать бур’яни, а також деяких грунтових паразитів. Досвідчені городники використовують для цієї мети однорічні злакові культури: фацелію, гірчицю, жито, ячмінь, люцерну, овес і рапс. Вибравши вподобану рослину, засівають її на колишні часникові грядки, а восени, коли сидерат підросте і повністю покриє поверхню ділянки, закладають його в грунт способом перекопування. Наступного року тут можна садити овочі.

Посадка овочевих культур та зелені

Альтернативним рішенням для вибору насаджень після збирання часнику будуть овочеві культури та зелень. Вибираючи насіння овочів, віддайте перевагу ранньостиглим сортам, які дозволять отримати урожай в найближчі два-три місяці.
Найкраще після озимого часнику посіяти огірки, також можливе вирощування гороху та овочів з сімейства хрестоцвітних. Також в цей період можлива посадка салату і пекінської капусти. І хоча варіантів для вибору овочів, які саджають на вільних після часнику грядок, багато, проте враховуйте, що головною умовою для швидкого проростання насіння є своєчасний їх полив в посушливий період.

Якщо ви вирішили виростити огірки важливо перш виростити огіркову розсаду і підготувати для рослин на випадок ранніх заморозків укриття. Хорошим варіантом для зміни часнику буде редис, який дозріває протягом 30 днів. А також чорну і зелену редьку урожай яких збирають місяців за два. З початку серпня доцільно садити японську редьку (дайкон) вегетативний період якого становить від 40 до 80 діб.

Непоганим наступником часнику стане морква скоростиглих сортів, яку можливо використовувати молодий вже на 50-60 день після посіву. Для швидких сходів насіння моркви перед посадкою бажано замочити у воді та висіяти у вологий грунт.

Моркова після часника

Урожай моркви на грядці після часнику

Відмінно підійдуть для вирощування на часникових грядках пряні культури, однак, пам’ятайте, що для хорошого зростання і врожайності необхідний раціональний полив і притінення.
Крім розумного поливу і знищення бур’янів, для отримання хорошого врожаю огірків і зелені, перед їх посадкою також потрібно внести в грунт комплексне добриво.
Також після часнику, але вже на початку осені садять полуницю або садову суницю. Оскільки часник вважається найкращим попередником для ягідних культур, то висаджені на його місці рослини вже на наступний рік дадуть рясний і здоровий врожай.

Застереження

Як відомо, після обробітку часнику грунт збагачується фітонцидами, здатними придушити або навіть вбити деякі хвороботворні бактерії, мікроби та грибки. Відповідно будь-які овочі, посаджені на даній ділянці, зможуть достатньою мірою розвиватися і рости.
Однак слід пам’ятати, що часник належати до сімейства цибулинних, а значить після нього не можна садити родинні рослини, оскільки вони мають схожий набір біологічно активних речовин і схожих грунтових шкідників, які в другому врожаї стануть більш активними.Крім культур, що відносяться до одного роду, городники не радять висаджувати вирощувати рапс, буряк, помідори і розсаду білокачанної капусти.

В цілому, багато рослин можливо висаджувати на порожніх часникових грядках. Однак пам’ятайте, що при посадці городніх культур доцільно заздалегідь планувати їх сівозміну, щоб не переводити посадковий матеріал і заощадити ваш час і сили.