Шукаєте, як влаштувати просту і стильну клумбу у весняному саду? Яскраві алліуми підкреслять білосніжне цвітіння витонченої дейції у невибагливому в догляді садовому квітнику про який йтиметься далі.

Вишуканий дизайн весняного квітучого саду

Фіолетовий, білий і зелений кольори утворюють заспокійливу й безтурботну колірну гамму, але це не єдине, що робить цю витончену весняну клумбу в саду такою привабливою: рослини тут зовсім не потребують від вас багато роботи. Якщо ви шукаєте садову композицію для простої весняної клумби, то це дизайн для вас.

Великі круглі алліум навесні незвичайно красиві, але букети білих квітів стрункої дейції Нікко – це центральний експонат виставки, справжні шоу-стопери. Цей сорт більш компактний, ніж інші сорти, зростає тільки від 30 до 60 см у висоту і є чудовою прикрасою передньої частини квітника, його живоплотом. Зростаючий більше вшир, ніж вгору, цей пишний тіньовитривалий чагарник можна використовувати, як ефектну грунтопоктивну рослину або дозволити їй розростися по підпірних стінках, звисаючи з неї красивими гронами, поруч з тротуаром. У нього немає шипів, щоб зачепити перехожих, і він зростає повільно, не захоплюючи територію. Прокрутіть вниз, щоб дізнатися про рослини, цікавих в різні сезони, деякі корисні поради по вирощуванню, а також щоб знайти конкретну інформацію про видах рослин.

Навесні на садовій клумбі обов’язково привернуть увагу бризки білих квітів дейції.

Багатосезонність

Каскади білих квітів, показані вище, спалахують щовесни, але Нікко на цьому не зупиняється. Восени вона поєднується з красивою бордовою листям. Алліум може радувати вас тільки один сезон; ображати відцвілі квітки і залиште листя на землі – чагарники постараються добре її заховати. Або залиште суцвіття стояти всю зиму на клумбі для краси. Їх кругла форма збережеться навіть після того, як колір потьмяніє.
Після поздневесенніе цвітіння настає час жовтих літніх квітів седума (очітка), які змінюються помаранчевими насіннєвими капсулами. Різнобарвна зелена і кремово-біла листя завжди добре виглядає. Карликовий кипарис хінокі – це вічнозелений центр уваги цілий рік, який зберігає привабливий вигляд навіть в середині зими.

Поради з вирощування

Будь-яке сонячне місце з добре дренируемой грунтом буде ідеальним для цієї композиції. Після висадки рослин більшість з них може перенести нетривалий посушливий період, і все ж доглядайте за ними правильно для їх розвитку.

Ніжна дейція Nikko витримає часткову тінь, але на відкритому сонці, ймовірно, буде пишніше цвісти.
Зазвичай для того щоб Nikko виглядала якнайкраще, не потрібно обрізка, але якщо вам потрібно зменшити її розмір, зробіть це одразу після цвітіння, якщо вийде. Це гарантує, що ви не залишитеся без квітів наступної весни.
Підстригайте відцвілі квіти седума (і алліум, якщо ви не зрізає їх після цвітіння) ранньою весною, до початку сезону. Розділіть седум теж навесні.
Карликовий кипарис хінокі повільно зростає і може походити на горбок, перш ніж стати пірамідальним. При необхідності для надання форми подрезайте його восени.
Через кілька років ви насилу зможете знайти, де спочатку висадили стрункий чагарник дейции, так як стебла мають звичай вкорінюватися там, де вони стосуються землі. Насолоджуйтесь, як він заповнює ділянку, або викопуйте нові відростки, обрізайте пагони, щоб відокремити їх від батьківського куща, і розповсюдьте їх по саду, або діліться ними з друзями!

Ця не вимагає великого відходу садові клумба прекрасно підходить для весняної посадки.

Список рослин

A). Карликовий кипарис хінокі (Кипарисовик туполистий (Chamaecyparis obtusa Kosteri)):

 • тип листя – вічнозелена,
 • гілки – вигнуті;
 • форма – пірамідальна;
 • освітленість – відкрите сонце або півтінь;
 • розмір – від 1,2 до 1,5 м у висоту і ширину;
 • морозостійкість – зони 4-8 за шкалою морозостійкості USDA.

Про зони морозостійкості на Вікіпедії

B). Кулястий алліум (Алліум декоративний Пурпурова сенсація (Allium hollandicum Purple Sensation)):

 • тип квітки – цибулинні, цвіте великими фіолетові кулями пізньою весною;
 • освітленість – відкрите сонце;
 • розмір – від 0,5 до 0,75 м заввишки, від 0,25 до 0,3 м шириною;
 • морозостійкість – зони від 3 до 8 за шкалою USDA.

C). Витончена дейція (Дейция витончена Нікко (Deutzia gracilis Nikko)):

 • тип – квітучий чагарник, подвійні білі квіти в середині весни;
 • освітленість – відкрите сонце і півтінь;
 • розміри – від 0,3 до 0,6 м заввишки, від 0, 6 до 1,5 м шириною;
 • морозостійкість – зони від 5 до 8 балів за шкалою USDA.

D). Суккулент седум (очиток камчатський Варіенгатум (Sedum kamtschaticum Variegatum)):

 • тип – багаторічні квіти. Жовті ранні літні квіти, зелене листя з рожевими білими краями;
 • освітленість – відкрите сонце;
 • розмір – від 1,5 до 0,2 см у висоту, від 0,25 до 0,35 см в ширину;
 • морозостійкість – зони від 3 до 9 за шкалою USDA.