Застосування перекису водню для кімнатних, садових і городніх рослин

Раніше перекис водню, в основному, використовувалася в лікувальних і побутових цілях. Однак зараз ним поливають багато рослин для отримання хорошого врожаю. Чим же так корисний перекис водню? Він бореться зі шкідниками, удобрює грунт? За проведеним дослідженням з’ясувалося, що це засіб дійсно потрібно використовувати для стимуляції до розвитку рослин. Що ж про це говорять фахівці?

Особливості перекису водню

У структурі грунту, під впливом зовнішніх чинників, речовина розкладається на воду і кисень. Потужні окисні властивості пероксиду згубно діють на бактерії, грибки і віруси, що дозволяє використовувати речовину, як дезінфікуючий засіб.
Як в медицині, так і в агрономії не слід використовувати розчини з високою концентрацією, бо вони згубні не тільки для людини, але і для рослин.

Перекис водню на дачній ділянці

Перекис водню набув поширення не тільки у виробництві та медицині. У сільському і тепличному господарствах, на дачній ділянці та городі використовують реактив для виконання наступних процедур:

  • для дезінфекції теплиць, контейнерів для посадки рослин і робочих інструментів. Обробка спрямована на знищення шкідників, вірусів, бактерій, грибків і мікоплазми. Обробка блоків запобігає масовому розвиткові збудників інфекцій;
    процедура протруювання служить профілактикою від можливих захворювань, бо на поверхні й всередині насіннєвої оболонки можуть зберігатися різні мікроорганізми – збудники захворювань.
  • доведено, що пероксид водню можна використовувати в якості стимулятора росту насіння квітів і городніх рослин. У дикій природі насіння не проростає після дозрівання, завдяки наявності в них речовин, що пригнічують цей процес. У дикій природі ці речовини зникають в процесі дозрівання насіння.
  • полив грунту розчином перекису водню позитивно діє на склад грунту, насичуючи її вологою і киснем. Частково цю процедуру компенсує перекопування ділянки. Однак, з часом погано дренований грунт ущільнюється, погіршуючи доступ кисню до коренів рослин. Результатом такого процесу стає ураження коренів дерев і квіткових культур гнильними бактеріями. Такими небезпечними захворюваннями вважаються коренева гниль і чорна ніжка. Уражена коренева система втрачає здатність функціонувати далі. Заражена коренева система однієї рослини може погубити всю підземну структуру посадки. Це захворювання важко усувається і вимагає від людини багато сил і часу. Обробка розсади та місця посадки розчином перекису водню дозволяє усунути гнильні бактерії на рослинах і в грунті.
  • селекціонери та любителі-квітникарі також використовують корисні властивості перекису водню для догляду за кімнатними квітами. Після її застосування садові рослини, саджанці та насіння квітів стають міцними, швидше ростуть і мають більш пишне цвітіння.

Щоденний полив замінить підгодівлі. Для цього достатньо розчинити: 2-3 краплі перекису водню 3% в літрі води. Перекис водню активно витісняє хлор з водопровідної води, знищує хвороботворні мікроорганізми в грунті і на рослині.

Грамотне використання перекису водню на дачі, в саду і декоративному куточку кімнати дозволить не тільки отримати хороший урожай, але і пишне цвітіння садових і кімнатних квітів. Цей препарат допоможе забути про віруси, мікроорганізми та грибки на території своєї ділянки.

Додайте свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.