Коли та навіщо потрібні ландшафтні дизайнери та студії з озеленення

Ландшафтний дизайнер – професія, про яку чув багато хто, але яка не вселяє довіри більшості людей. Головна причина – це економія грошей, адже навіщо платити незнайомій людині, якщо можна зробити роботу самому і зберегти гроші? Як правило, ті, хто так думають, платять двічі. До іншої причини відноситься необізнаність про нюанси та складнощі професії дизайнера, особливо ландшафтного дизайнера.

Тонкощі професії ландшафтного дизайнера

Дизайнери ландшафтного інтер’єру – це професіонали, які, орієнтуючись на набуті теоретичні знання, професійний досвід і практичні вміння, здатні грамотно і гармонійно облагородити простір для організації комфортного середовища проживання. Дизайнери володіють не тільки технічними, проектувальними і архітектурними знаннями, але і знаннями в області біології та мистецтва озеленення територій, колористики, що допомагає ландшафтного дизайнера контролювати процес роботи самостійно. Завдання дизайнерів полягає як у створенні красивою візуальної картинки, так і в організації гармонійної композиції, що буде об’єднувати захисні функції та естетичне сприйняття.

Ландшафтним дизайнером називається людина, яка складає воєдино тонкощі проекту: аналізує площу, особливості та географічне розташування території, вивчає клімат місцевості, вологість повітря і сезон проведення робіт. Також, він враховує вимоги та побажання замовника, щоб клієнта влаштовували отримані результати.

Важливість отриманої освіти у сфері ландшафтного дизайну

Об’єкти, що присутні на території (будь то каміння, фонтани, клумби, водойми, дерева або чагарники і ін.) зобов’язані взаємодіяти між собою і створювати одну повноцінну картину разом з елементами, які вже присутні на облаштовуваній території. Ця взаємодія має складати єдиний і злагоджений образ, а територія з її об’єктами відповідати екологічним і функціональним нормам.

Починаючи самостійне облаштування території, більшість людей навіть не замислюються про такі деталі як:
• кількість громадських і власних комунікацій, що пролягають на території ділянки;
• які види рослин і дерев дозволено висаджувати на лінії електрокабелю, каналізації, газопроводу та ін .;
• що, згідно з нормами і законами, дозволено і заборонено вкопувати в землю;
• де конкретно територія, на яку поширюються права власника, а де починають поширюватися права сусідів та інше.

Неважко здогадатися, що без спеціально отриманої освіти в цій галузі неможливо організувати роботу і виконати дизайн чітко, з огляду на необхідні правила і норми. Ландшафтний дизайнер потрібен, щоб об’єднати побажання замовника з сучасними тенденціями, пропонувати варіанти оформлення простору з урахуванням правильної організації території і візьме на себе керівництво озелененням і облаштуванням обраної зони.

Аргументи на користь ландшафтних дизайнерів

Вагомий фактор при прийнятті рішення звернеться за допомогою до професіонала по наповненню і благоустрою території – що дизайнер, застосовуючи професійні знання і досвід, здатний правильно з’єднати проектувальні рішення з санітарними нормами в облаштуванні простору. Дизайнер координує кожен етап будівництва, підключає до роботи тільки перевірених працівників і використовує базу перевірених постачальників. Ландшафтний дизайнер вміє правильно організувати послідовність виконання робіт, здатний швидко знаходити рішення при виникненні непередбачуваних ситуацій, здатний правильно організувати бюджет і знає на чому заощадити. Ці фактори представляють сильний аргумент на користь ландшафтного дизайнера.
Ландшафтний дизайнер, приступаючи до роботи, бере під контроль роботу перетворення території. У його розпорядженні ресурси для організації послідовної і якісної роботи, а головне – втілення ідей замовника. У дизайнера є час для контролю за процесом і рішення форс-мажорних ситуацій. Тільки професіонал здатний уникнути помилок в облаштуванні території, які неминучі для охочих зробити роботу власноруч.

Додайте свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.