8 рослин агресорів, що не варто висаджувати на присадибній ділянці

Не всі рослини, посаджені на присадибній ділянці, принесуть тільки позитивні емоції. Є такі агресори, які розростаються з шаленою швидкістю і засмічують сад своєю присутністю. Мова йде не про бур’яни, а про декоративні види.

Топінамбур

Бульбова рослина, яку висаджують з двох причин: декоративність квітів і їстівність коренів. Топінамбур досить високий, може досягати у висоту 2 метрів. Стебла міцні, прямі з рідкісними, темно-зеленим листям. Квіти жовті, з вираженою серединкою і тонкими пелюстками. Топінамбур садять уздовж забору, або на спеціально відведеному місці. Бульби цієї рослин використовуються в їжу і в деяких країнах вважаються делікатесом. Якщо не обмежувати територію поширення топінамбура, то рослина за 2-3 роки може зайняти всю присадибну ділянку.

Конвалія травнева

Ця весняна квітка дуже красива та ароматна. Але не всі дачники знають, що конвалія дуже агресивний в плані поширення. Вона розмножується кореневищами, які повзуть у всіх напрямках. Якщо зростання конвалії не стримувати, то вона виживе з клумби всіх сусідів.

Папороть-страусник

Шикарні перисті пагони папороті виглядають досить ефектно. Але коли він починає захоплювати все нові території, доводиться його знищувати без жалю. Кущ папороті дуже розлогий, і в його тіні не виживуть інші рослини.

Барвінок

Ця рослина належать до сланких напівчагарників. Барвінок утворює зарості красивих, блакитних квіточок, що піднімаються з подушки темно-зеленого листя. Але така краса радує тільки тоді, коли барвінок росте в межах клумби. А якщо рослина вийде з-під контролю, буде дуже важко видерти його та обмежити територію зростання.

Живучка повзуча

Сама назва говорить за себе. Це багаторічна, трав’яниста рослина, яке дуже швидко розростається користуючись повзучим стеблом. Квіти живучки схожі на лілові «свічки», які піднімаються з листя. Живучка красива, але дуже агресивна. Тому важливо заздалегідь продумати обмежене місце для її посадки.

Гірчак зміїний

Трав’яниста, багаторічна рослина сімейства Persicaria. Гірчак утворює потужні прикореневі розетки, які зливаються в щільний килим. Через те, що кореневище у цієї рослини потужне, то його дуже важко видерти з землі. Гірчак декоративний своїми суцвіттями, які виглядають, як пишні рожеві кисті на тонких квітконосах. Але така декоративність відразу тьмяне, коли гірчак починає проявляти агресію і захоплює нові території.

Місячниця оживаюча

Дуже живуча квітка, яку краще взагалі не садити на присадибній ділянці. Вона має потужние стебло, широке серцеподібне листя і маленькі білі квіточки, що зібрані в суцвіття. Місячниця розмножується самосівом і дає величезну кількість насіння. Якщо грунт сприятливий, то через рік на присадибній ділянці будуть зарості цієї рослини.

Яснотка біла

Бурян, який чомусь люблять вирощувати на присадибних ділянках багато садівників. Напевно, тому що не знають, наскільки яснотка агресивна. Рослина має пряме стебло, довгасте, ребристе листя і дрібні білі квіточки. Якщо рослину не контролювати, вона за 2-3 роки пошириться по всій ділянці.

Загалом, представлені рослини красиві, але дуже агресивні. Тому варто кілька разів подумати, перш ніж вирощувати їх на присадибній ділянці.

Додайте свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.