7 красивих видів тюльпанів, які сповна неоціні квітникарями

Тюльпани – цибулинні рослини, вперше набули поширення в Туреччині, а згодом завоювали серця всіх жінок у світі своєю красою. Видів цієї рослини багато, але не всі мають належну увагу від квітникарів.

У наш топ найкрасивіших видів увійшли:

Махрові ранні – отримали заслужену славу, тому що рано розквітають. Період цвітіння тривати до 2 тижнів. Яскраво забарвлені квіти в розпущеному вигляді можуть досягти в діаметрі до 8 см. Пелюсток на квітці буває багато. Рослина низькоросла, стебла міцні. Цвітіння настає в середині весни. До цього виду відносяться сорти: Monsella, Abba, Montreux та інші.

Тюльпан Abba

Лілієквіткові – вид тюльпанів з «оригінальною» незвичайною формою квітки. Бутони нагадують лілії, бо їх пелюстки загострені. Цвітіння починають у другій половині травня. Забарвлення квітів різноманітне, висота стебла доходить до 60 см. Сортів цього виду не багато і вони не дуже поширені в наших квітниках. До лілієквіткових відносяться: West Point, Ballada, China Pink та інші сорти.

Тюльпан China Pink

Дарвінові гібриди – рослини цього виду виділяються великими розмірами, їх стебла виростають до 80 см у висоту, а бутони до 10 см в діаметрі. Квіти пофарбовані в основному в рожевий або червоний колір, іноді бувають двоколірні сорти даного виду. Добре переносять весняні заморозки. Зацвітають на початку травня. Довго залишаються свіжими після зрізання. Сюди відносяться сорти: Apeldoorn, Golden Parade, Pink Impression і інші.

Тюльпан Golden Parade

Тюльпан Golden Parade

Торочкуваті – дуже красиві тюльпани через «бахроми», якою прикрашені краї пелюсток. Завдяки цьому створюється ілюзія, що квіти в інеї. Висота стебла досягає 80 см, квіти можуть відрізнятися за розміром. Підходять як для прикраси клумб, так і на зрізання. До цього виду відносяться: Blue Heron, Valery Gergiev, Black Jewel і інші сорти.

Тюльпан Blue Heron

Тюльпан Blue Heron

Зеленоколірні – свою назву отримали через незвичайне забарвлення, спинки пелюсток пофарбовані в зелений колір. Цей відтінок зберігається до кінця цвітіння. Стебла заввишки виростають від 50 до 80 см. Квітки великі, листя маленькі й вузькі. Сорти цього виду починають цвісти в середині травня, гарні для зрізу. До зеленоколірних відносяться: Artist, Сhina Town, Florosa й інші сорти.

Тюльпан Florosa

Рембрандт – так, існує і такий вид тюльпанів. Він не чисельний і не популярний серед квітникарів, хоча всі його сорти незвичайні та мають строкате забарвлення. Необхідно знати, що штрихи та плями на пелюстках закладені в генетиці даного виду. Квіти мають форму келиха, великі, виростають на стеблі заввишки 40-70 см. Цвітіння починається в середині травня. Підходять для зрізання і для прикраси присадибних ділянок. Сюди відносяться: Prins Carnaval, Triumph, Mona Lisa та інші сорти.

Тюльпан Prins Carnaval

Тюльпан Prins Carnaval

Попугайні – це, напевно, найекзотичніші та незвичайні тюльпани. Їх пелюстки хвилеподібні з глибокими прорізами по краях. Цвісти починають в кінці травня, квітки великі – до 20 см в діаметрі. Забарвлення різноманітна. У висоту досягають до 65 см. Використовують в основному для озеленення клумб. До попугайних відносяться: Fantasy, Rococo, Blue Parrot і інші сорти.

Тюльпан Rococo

Тюльпан Rococo

Всі ці види тюльпанів дуже красиві та невибагливі в догляді. Кожен відрізняється своєю оригінальністю і порадує навіть в найпохмуріший день.

Додайте свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.